http://takhtekhab.ir/pic/banner/vip468.jpg

آخرین مقالات

خانه » زناشویی » بررسی رابطه جنسی از راه مقعد و عوارض پزشکی و احکام شرعی مربوط به آن!

بررسی رابطه جنسی از راه مقعد و عوارض پزشکی و احکام شرعی مربوط به آن!
http://goldwife.ir/pic/ICONS/03.gif

http://goldwife.ir/dl/pic/talar.gif    
http://goldwife.ir/pic/pic-text/0048.gif

رابطه جنسی از طریق مقعد و احکام شرعی در مورد آن :
این رابطه از نظر شرعی کاملا مردود است و از نظر شرعی این رابطه هرگز نباید انجام گیرد . تا جایی که در قوانین مجازاتهای اسلامی اگر مردی همسر خود را مجبور به انجام چنین رابطه ای با وی کن زوجه ( زن) می تواند از شوهر خود شکایت کند کما اینکه هر چیزی که از نظر اسلام مردود شناخته شود حتما به ضرر انسان میباشد که امروزه از نظر پزشکی نیز ثابت شده که این رابطه یک رابطه پرخطر است
بررسی رابطه جنسی از نوع مقعد و آسیبهای جسمانی آن از منظر پزشکی :
هیچ پزشکی چنین رابطه ای ا توصیه نمیکند و مسلما هیچ نظریه مبنی بر سایم بودن و بی ضرر بودن این رابطه ارائه نگردیده ، بر عکس این رابطه همیشه از نظر پزشکی نقض گردیده .
در نواحی مقعد رشته های عصبی زیادی پراکنده شده که این رشته های عصبی بسیار بسیار آسیب پذیر و حساسا میباشند و نسبت به هر چیزی که وارد دهانه مقعد ( ANAL) شود سریعا واکنش نشان میدهند من اینجا مکانیزمی از عملکرد داخلی بدن رو برای شما شرح میدم تا بهتر متوجه بشوید :
دستگاه گوارشی دارای دو نوع اسفنکتر sphincter که یکی از انها داخلی و غیر ارادیست و دریچه ورودی غذا به معده و خروج آن میباشد و یکی دیگر از این اسفنکتر ها خارجیست که این یکی ارادیست وقتی که غذا بلعیده می شود , از طریق مری پایین آمده و به سمت معده می رود . در محل ورود و خروج معده , عضلات حلقوی وجود دارند که به آنها اصطلاحا “اسفنکتر”( sphincter ) گفته می شود و به عنوان دریچه عمل می کنند
زمانی که شما احساس میکنید که نیاز به عمل خروج مدفوع از دریچه مقعد را دارید این زمانیست که اسفنکتر داخلی ۲ باز شده که خب همانطور که گفته شد غیر ارادیست اما عمل باز کردن دریچه مقعد ( اسفنکتر خارجی) و در کل دفع مدفوع ارادیست و دست شما میباشد یعنی از زمانی که احساس کردید نیاز به WC دارید و خودتون رو نگه میدارید تا به محل مناسب برسید و سپس به اراده خودتون باعث خارج شدن مدفوع می شود این نگه داشتن و این عمل خارج کردن مدفوع توسط اسفنکتر خارجی که ارادیست انجام میشه . حالا همه این مسائل را مطرح کردم که به اینجا برسیم که رابطه جنسی از راه مقعد یا کلا وارد شدن هر شئی در درون مقعد باعث آسیب دیدگی اسفنکتر خارجی شده و باعث میشه که درچه خروجی مقعد یا همون آنال به درستی کار خودش رو انجام نده یعنی از قدرت ارادی خارج میشه پس به مرور زمان امکان ارادی خروج مدفوع یا نگه داشتن خود را از دست میدهید در این صورت نا خواسته و غیر ارادی مدفوع از درچه مقعد خارج میشود در اینصورت همیشه لکه هایی از مدفوع در لباس زیر مشاهده می گردد. که خب مسلما این برای هیچ آدمی خوشایند نیست.
از جهتی دیگر سایر بیمارهای عفونی ، ویروسی همانند هپاتیت ایدز سفلیس و سایر بیماری های مقاربتی از طریق مقعد راحتر منتقل می شوند خیلی از افراد تصور میکنند که در رابطه مقعدی هیچ خطری آنها را تهدید نمی کند که باید عرض کنم اتفاقا چون درون مقعد حاوی باکتریهای زیادی میباشد انتقال ویروسهای نظیر ایدز و … راحتر انجام میگیرد این باکتریهای با شستشو از بین نمیروند . از آن گذشته دریچه مقعد یک درچه خروجیست پس وارد شدن هر چیزی از این دریچه علاوه بر آسیب به درچه و موارد ذکر شده همراه با درد است. و به مرور باعث باز شدن هر چه بیشتر درچه مقعد و پیدایش عوارض ذکر شده میشود.به طور کلی انجام این رابطه حتی برای یک مرتبه هم به هیچ وجه به زوجین توصیه نمی شود.
احتمال بارداری از طریق رابطه مقعدی :
اینکه آیا رابطه جنسی از راه مقعد و وارد شدن اسپرم در مقعد باعث بارداری می شود یا خیر جای بحث دارد از آنجایی که مقعد واحد خروجی میباشد عموما هر چیز یکه وارد آن باشد به سمت بیرون رانده میشود یعنی اگر منی وارد مقعد شود مقعد امکان خارج راندن آنرا دارد از طرفی دیگر تخمگذاری درون رحم انجام میگیرد و مقعد دریچه ورودی به رحم نمیباشد با این حال نه این موضوع تایید میشود و نه رد میشود .
حکم قضائی ، برگه سلامت پزشکی و پزشکی قانونی :
سوالی که مطرح می شود اینست که آیا اگر فردی قبل از ازدواج رابطه جنسی مقعدی داشته باشد مشخص می شود یا خیر ؟ در پاسخ به این سوال باید عرض شود طبق قانون مرد می تواند از طریق مراجع قضائی تقاضای برگه سلامت پزشکی در مورد همسر خود کند که طبق حکم دادگاه پس از مراجعه به پزشکی قانونی این مسئله قابل بررسی می باشد در پزشکی قانونی زن هر گونه رابطه جنسی ( از نوع دخول ) که قبل از ازدواج داشته چه از راه واژن چه از راه مقعد قابل تشخیص میباشد
اجتماع و روابط دوستی نا سالم :
از آنجایی که اکثر مواقع در روابط دوستی بین دو جنس مخالف متاسفانه رابطه جنسی از راه مقعد زیاد انجام می شود دانستن مطالب فوق و پرهیز از انجام هر گونه رابطه جنسی پیش از ازدواج به افراد توصیه می شود. چرا که در مواقع بروز بیماری نمی تواند به پزشک مراجعه کنند از این رو عفونت یا بیماری گسترده شده که حتی می تواند باعث مرگ هم بشود.
http://goldwife2.ir/pic/BANNER/vip-ads/test.jpg

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۵

 • سحر ۱۸ مرداد ۱۳۹۱

  سلام من ۵،۶ ماه پیش از راه مقعد رابطه داشتم و اونم فقط یه بار که تعداد دفعات فشار خیلی کم بود می خواستم بدونم پزشک قانونی میتونه تشخیص بده که من با کسی رابطه داشتم یا نه لطفا سریع جواب بدین خواهش می کنم من به جواب این سوال خیلی نیاز دارم

  • سعید – مدیر سایت ۱۸ مرداد ۱۳۹۱

   پاسخ سوال شما در آدرس زیر داده شده است

   http://www.otagh-khab.ir/forum/topic/23

   لطفا از این پس سوالات خودتان را در تالار گفتگو طرح نمایید در غیر اینصورت پاسخ داده نخواهد شد

   آدرس تالار
   http://www.otagh-khab.ir/forum

 • عــلــی ۲۱ خرداد ۱۳۹۲

  سلام؛
  در یک فیلم آموزشی دیده شد که راه خروجی روده تا ماهیچه‌ی بیرونی مقعد تقریباً به صورت یو (U) است و وقتی که چیزی از بیرون وارد آن شود، آن شئ، مقعد را مجبور می کند که شکل خود را تغییر دهد و به صورت خط راست درآید که این باعث فشار آمدن به تخمدان‌ها می‌شود.
  * این فیلم از منبع معتبری دیده نشده؛ بزرگان لطف کنند، درستی یا نادرستی مطالب گفته شده را عنوان کنند.
  *****
  خارج از هرگونه ضرر داشتن این رابطه،
  همسر ما موجودی آسمانی است، موجودی لطیف و زیبا که زیبایی و لطافتش آیینه‌ای از زیبایی و لطافت خداست؛ چگونه می‌توان راضی به اذیت کردن چنین نعمت گران‌بهایی شد؟ واقعاً یک انسان چقدر باید سنگ‌دل باشد که ببیند همسرش درد می‌کشد، همسرش رنج می‌برد و ابروهایش چروک شده ولی او در پی لذت بردن برای خویش باشد و همزمان در گوش همسر خود نجوا کند که « دوستت دارم »:
  لاف عشق و گله از یار، زَهی لاف دروغ
  عـشق‌بازانِ چـنین، مستحق هجـرانند
  جوان‌مرد کسی است که از لذت بردن همسرش، از شادی همسرش، و از لبخند محو روی لبان همسرش لذت ببرد و نه برعکس آن!
  .

 • Otagh-khab0061266 ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳

  با سلام
  آیا داشتن رابطه از مقعد و بدون استفاده از وسائل حفاظتی میتواند امکان ابتلا به ایدز داشته باشد؟

  • سعید – مدیر سایت ۰۹ تیر ۱۳۹۳

   با سلام
   بله در صورتی که رابطه مقعدی به صورت حفاظت شده صورت نگیرد احتمال ابتلا به ایدز بسیار بالاست

ارسال نظر

مطالب مشابه مطلب فوق

محبوب ترین مقالات

http://goldwife.ir/wp-content/uploads/vip5252.gif

جدیدترین مطالب

آمار

تاییدیه حساب تجاری سایت اتاق خواب

نظرسنجی

 • http://goldwife2.ir/pic/icon/tasa3.png

 • http://goldwife2.ir/pic/icon/tasa2.png

 • http://goldwife2.ir/pic/icon/tasa.png