آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه » زناشویی ( برای مشاهده سایر مقالات این بخش کلیک کنید )

بایگانی دسته بندی ها : زناشویی ( برای مشاهده سایر مقالات این بخش کلیک کنید )

اشتراک به خبردهی

تمرینات کیگل

http://otagh-khab.ir/wp-content/uploads/01126.gif

خیلی از زنهایی که احساس میکنند واژن انها دچار کشیدگی و گشادی شده ، اذعان میکنند که دچار ریزش ادرار هم هستند،خصوصاٌ در زمانهایی که می خندند یا غلغلک میشوند و یا عطسه میکنند.

تمرینات کیگل باعث تقویت عضلات پایینی لگن خاصره و ماهیچه هایی که در هنگام زایمان کشیده شده اند ، خواهد شد .این تمرینات حتی به لذت بیشتر جنسی (ارگاسم شدیدتر) نیز منجر خواهد شد چرا که باعث قویتر گردیدن و بیشتر انعطاف پذیر شدن ماهیچه ها خواهد گردید.

انها کیسه مثانه را هم سفتتر خواهند کرد که درنتیجه شما دیگر چکه های ادراری نخواهید داشت. نکته اینجاست که به هر حال انها خود واژن رو تنگ نخواهند کرد بلکه در حقیقت ماهیچه های ورودی دهانه واژن رو تنگتر خواهند کرد.

http://otagh-khab.ir/pic/BANNER/vip-web.jpg

دلیل بوی خاصی که در هنگام رابطه جنسی است چیست؟

http://otagh-khab.ir/wp-content/uploads/01123.gif

پرسش: من و همسرم به تازگی ازدواج کرده‌ایم و من متوجه بوی تندی که از اندام تناسلی او حین رابطه ‌جنسی می‌آید، شده‌ام. چطور می‌توانم از او علت را سوال کنم و آیا اصلاً باید موضوع را با او درمیان بگذارم؟

بااینکه اندام تناسلی مردن و زنان هر دو بوی خاصی دارد، اما این بو معمولاً برای افراد زننده نیست.
عفونت های باکتریایی

در برخی موارد، ممکن است زن دچار عفونت باکتریایی یا عدم توازن باکتریایی باشد که آن بوی زننده و تند را ایجاد می‌کند. محیط واژن بسیار حساس است و ممکن است زنان دچار عفونت‌های واژنی شوند که هیچ ارتباطی با بیماری‌های مقاربتی ندارد. بنابراین این بو لزوماً نشانه داشتن بیماری مقاربتی در فرد نیست.

در سایر مواقع، بوی تند اندام تناسلی می‌تواند نشانه وجود مشکلی در غدد عرق فرد باشد.
حرف زدن درمورد بوی اندام تناسلی

حرف زدن درمورد بوی اندام تناسلی همسرتان کار بسیار سختی است مخصوصاً اینکه بیشتر زنان و مردان درمقابل نحوه پذیرش همسرشان از بدن آنها بسیار حساس هستند. افراد معمولاً دوست دارند برای همسرشان جذاب و دلپذیر باشند و اگر احساس کنند که بوی بدی می‌دهند باعث می‌شود نتوانند احساس دلپذیر بودن کنند.

به همین علت، باید تا می‌توانید با نرمی و محبت این بحث را با او آغاز کنید. یک انتخاب این است که به او بگویید که می‌خواهید درمورد چیزی با او حرف بزنید، مسئله‌ای که خودتان برای گفتن آن احساس ناراحتی می‌کنید چون نمی‌خواهید او را نگران کنید یا کاری کنید که تصور کند جذاب و دلپذیر نیست.

اما، می‌توانید بگویید که متوجه بوی تندی از اندام تناسلی او حین رابطه‌جنسی شده‌اید و مطمئن نیستید که از بدن خودتان است، از بدن اوست یا ترکیبی از بوی بدن هر دوی شما. و بااینکه آن بو اصلاً بوی بدی نیست اما بویی تند است و فکر می‌کنید که بد نیست درمورد آن با متخصص زنان مشورت کنید.
فقط او نیست!

بیان موضوع به این ترتیب به او کمک می‌کند که احساس نکند مورد انتقاد قرار گرفته است یا اینکه شما او را مقصر می‌دانید. همچنین واقعاً این امکان وجود دارد که بو فقط از بدن او نباشد و بخاطر ترکیبی از بوی بدن هر دو شما باشد. زنان و مردان معمولاً متوجه می‌شوند که وقتی ترشحات بدنشان با یکدیگر ادغام شود، بوی بدنشان متفاوت می‌شود.

کبد چرب را به راحتی درمان کنید!!!

http://otagh-khab.ir/pic/BANNER/vip-web.jpg

اهمیت رابطه زوجین در زندگی زناشویی و طلاق

http://otagh-khab.ir/wp-content/uploads/01116.gif

کیفیت رابطه جنسی زوجین و طلاق
اهمیت سکس در زندگی زناشویی و طلاق

در ابتدا تمامی خانمها و آقایانی که این مطلب را می خوانند تصور اینکه رابطه جنسی فقط برای ارضا شدن جنسی و ارگاسم است را از ذهن خود خارج کنند. سالها تحقیقات دانشمندان نشان می دهد رابطه جنسی زوجین نه تنها نیاز جنسی بلکه نیازهایی چون دوست داشته شدن، درک شدن، احساس امنیت و مورد قبول طرف مقابل واقع شدن را نیز می تواند برطرف کند.

http://otagh-khab.ir/pic/BANNER/vip-web.jpg

رمز و راز درد دل کردن نامزدها

http://otagh-khab.ir/wp-content/uploads/01112.gif

توصیه هایی برای دامادها

او را در جریان قرار دهید

نقش مرد داستان های عاشقانه را بازی نکنید و فکر نکنید که یک تنه باید جور همه مشکلات را بکشید و نگذارید کسی از آن ها خبردار شود. اگر نامزد شما از همین ابتدا در جریان مشکلات تان باشد، حتی در صورتی که راه حلی برای شان نداشته باشد، درک احساس تان برایش آسان تر خواهد بود. مشکلات شغلی، مسایل مربوط به زندگی آینده و نگرانی هایتان را با او در میان بگذارید و کمک کنید دید واقع بینانه تری نسبت به سقفی که زیر آن می رود پیدا کند.

دعوا نکنید

اگر موضوعی شما را آزار داده آن را پنهان نکنید. نه با دعوا و نه با تهدید بلکه در کمال دوستی و آرامش خواسته تان را به او بگویید. اگر کاری کرده که از آن ناراضی هستید و حرفی زده که شما را ناراحت کرده، سعی کنید بدون به تعویق انداختن این موضوع و انبار کردن ناراحتی های تان روی هم در موردش با هم صحبت کنید. با زبان خودش وارد بحث شوید و نگذارید که انتقاد شما او را مضطرب یا ناراحت کند.

وعده پوچ ندهید

از ترس ناراحتی او یا ایجاد تنش در زندگی مسئولیت هایی که خارج از توا ن تان هستند یا برای تان فشاری غیرقابل تحمل دارند را قبول نکنید. مثلا صرفا برای خوشایند همسر آینده تان به او نگویید که برایش مراسمی خواهید گرفت که همه انگشت به دهان بمانند یا قول اجاره خانه در منطقه ای که در توانتان نیست ندهید. هرگز برای خوشحال کردنش وعده ای به او ندهید که عملی کردنش برای تان تبدیل به یک استرس بزرگ و فشار روانی شود. غم ها و شادی های رابطه را با هم تحمل کنید. از این طریق احساسات دیگری را بهتر خواهید شناخت و باعث خواهید شد که هر روز بیشتر از روز قبل به یکدیگر نزدیک شوید.

واژه های مناسبی بکار ببرید

اگر از گفتن موضوعی هراس دارید و فکر می کنید به رابطه شما آسیب می زند، سعی کنید که با زبان نامزدتان این حس یا این واقعیت را با او در میان بگذارید. خط قرمزهایش را بشناسید و بفهمید که مطرح کردن این موضوع با چه واژه ها و در چه شرایطی به نفع رابطه شما تمام می شود. یادتان نرود در دنیای زندگی مشترک، هیچ حرفی نباید ناگفته بماند بلکه باید تمامی حرف های تان را با زبان و حال و هوای مناسب خودش به زبان بیاورید.

اگر خواسته ای از او دارید و قرار است کاری برای تان انجام دهد، باز هم به او یادآوری کنید و اهمیت این موضوع را برایش به طور شفاف توضیح دهید. باز هم باید تاکید کنیم که فضای دعوا و سرزنش را فراهم نکنید و در کمال آرامش با او صحبت کنید تا در مقابل خواسته های شما احساس مسئولیت کند

توصیه هایی به عروس خانم

سربسته حرف نزنید

زبان بی زبانی را فراموش کنید. مردها و زن ها آنقدر تفاوت دارند که حتی گفتن شفاف موضوعات می تواند سوء تفاهم های زیادی را میان شان ایجاد کند. پس با زبان چشم و ابرو با او حرف نزنید.

موقعیت را بسنجید

زمان مناسبی را برای حرف زدن انتخاب کنید. زمانی که خسته از سر کار آمده و یا روز سختی را در خانواده داشته وقت مناسبی برای گفتگو نیست. سعی کنید در شرایطی با او صحبت کنید که آرامش روانی داشته باشد و فضای عاطفی ای میان شما حاکم باشد.

احساسات تان را بیان کنید

اگر به خاطر سکوت های طولانی تان از احساسات منفی پر شده اید، گناهش را بر گردن او نیندازید و با محکوم کردن و انگشت اتهام به سمت او گرفتن این گفت وگو را تمام نکنید. فقط احساسات و خواسته های تان را به همراه دلایل شان برایش توضیح دهید. شاید مجبور شوید بارها و بارها در موردش با او صحبت کنید، پس فکر نکنید که یک گفت وگوی چند دقیقه ای رابطه شما را زیر و رو می کند.

سرزنش نکنید

اگر خواسته ای از او دارید و قرار است کاری برای تان انجام دهد، باز هم به او یادآوری کنید و اهمیت این موضوع را برایش به طور شفاف توضیح دهید. باز هم باید تاکید کنیم که فضای دعوا و سرزنش را فراهم نکنید و در کمال آرامش با او صحبت کنید تا در مقابل خواسته های شما احساس مسئولیت کند.

انتظار نداشته باشید خودش حدس بزند

از احساسات تان خجالت نکشید و فکر نکنید که بی معنی یا بی اهمیت هستند. فکر نکنید که او باید احساسات تان را حدس بزند و اگر سکوت کرده است به خاطر این است که به آن ها اهمیت نمی دهد. با اعتماد به نفس در موردشان با او صحبت کنید. شاید برخی از حرف ها ی تان به نظرش عجیب، غریب و اغراق شده باشد پس باید توضیحات تان را کامل کنید و بگویید که این مسائل چه تاثیری روی شما می گذارد.

http://otagh-khab.ir/pic/BANNER/vip-web.jpg

پوشاندن نیمی از بدن در هنگام نزدیکی

http://otagh-khab.ir/wp-content/uploads/01108.gif

موقع نزدیکی تا چه حد باید برهنه بود . حدیثی هست که گفته کامل برهنه نشوید و یا بالا پوششی بیاندازید . یعنی چه یعنی شوهر ادم حق نداره زنش را کامل برهنه ببینه؟
پشت همه ی دستورات اسلام یه رازهایی نهفته است که به نفع ماست . اینم جزء همون موارد هستش . یه شوهر حق داره همه جای زنش رو ببینه . پس بحث این نیست . چیزی که به ذهن می رسه :
بدن لخت زن خیلی زود برای شوهرش عادی میشه . یعنی دیدن بدن برهنه ی زن برای شوهرش یه مدت کمی جذابیت داره . قبلا عرض شد که مردها ثبت ذهنی ضعیف تری نسبت به خانم ها دارند . بنابراین یکی دو روز بعد، دوباره دیدن همون عضو برهنه براش جذاب میشه . اگه مدام جلو چشمش باشه این اتفاق نمی افته .
پس در معرض دید نبودن اندام برهنه ی جنسی خانم برای مدت طولانی اون رو برای شوهرش جذاب نگه میداره . حالا بریم سر اصل مطلب ؛
وقتی گفته میشه که در آمیزش کمی پوشش داشته باشید برای اینه که برای شوهرتون تحریک کننده تر باشید . شاید بعضی ها به این حرف بخندند و بگن این توجیه خوبی نبود ! ادامه رو بخونید تا نظرتون عوض بشه !
برای مردها معمولا اندام جنسی نیمه پوشیده تحریک کننده تر از اندام جنسی برهنه است . برای مردها اندام جنسی نیمه پوشیده ی متحرک تحریک کننده است . دیدن سینه های پوشیده ی متحرکی که نوک های اون از زیر لباس مشخص باشه برای مرد جذابه .
این سه حالت رو موقع آمیزش امتحان کنید . به احتمال زیاد ، تحریکی که در شوهرتون ایجاد می کنید قابل قیاس با تحریکی که بدون پوشش ایجاد میشه نیست . مزیت نیمه پوشیده بودن هم اینه که جذابیت جنسی شما برای شوهرتون حفظ میشه . مردها هم پیچیدگی های خاص خودشون رو دارند که شاید برای شما خانم ها قابل درک نباشه ، همون طور که بعضی ویژگی های شما برای ما مردها قابل درک نیست .البته در هر پوزیشن یه نوع پوشش لازمه . که بهتره خودتون کشف کنید . دو راهنمایی کلی می کنم :
۱ – پوشش طوری باشه که گاهی اندام برهنه مشخص باشه و بعد پوشیده بشه . این کار می تونه در یک رابطه ی جنسی چند بار تکرار بشه .
۲ – بذارید شوهرتون اگه خواست خودش پوشش رو کنار بزنه .
شنیدید که میگن حجاب باعث حفظ نشاط جنسی میشه . این پوشش کم موقع آمیزش هم یه نوع حجابه دیگه .
چیزی که به راحتی دم دست ما باشه چندان ارزشی برای ما نداره . ولی کافیه برای به دست آوردن چیزی یه زحمتی بکشیم حتی اگه اون زحمت ، کنار زدن یه تکه پارچه باشه !

http://otagh-khab.ir/pic/BANNER/vip-web.jpg

تحریک همسر به روش خیلی سریع و راحت

http://otagh-khab.ir/wp-content/uploads/01107.gif

در این بخش ،درباره روابط جنسی بین زن و شوهر برای شما صحبت میکنیم، چون یکی از بحثهایی که اگر خوب رعایت نشود موجب متلاشی شدن خانواده ها می شود ،وباید زوجین دراین باره بیشتر بدانند….
مناطق لذتبخش قسمتهایی از بدن است که لمس آنها نقش مهمی در تحریک جنسی همسر شما و لذت بیشتر دارد. در بیشتر مردها و زنها توجه همسر به قسمتهای دیگری از بدن غیر از اندام های جنسی موجب بوجود آمدن لذت و میل جنسی میشود. تحریک خوب و مناسب این نقاط میتواند لذت رابطه جنسی را چند برابر کند. باید توجه داشت که مناطق لذت بخش بدن در افراد متفاوت است و شما باید بتدریج مناطق حساس بدن خود و همسرتان را کشف کنید.

صحبت کردن راجع به تمایلات جنسی در دوران عقد میتواند به این شناخت زوجین از یکدیگر کمک کند.

خانم هایی که بر این باورند که تنها نقطه تحریک آمیز بدن مرد اندام جنسی اوست هرگز زحمت جستجو برای یافتن مناطق حساس دیگر را به خود نداده اند. اگر شما به بدن همسرتان بیشتر توجه کنید قسمتهایی را کشف خواهید نمود که به کمک آنها خیلی سریع و راحت میتوانید همسرتان را تحریک کنید.

توجه داشته باشید در فرآیند رابطه جنسی دو کنترل کننده روان و جسم دخیل هستند و مرتبط به هم و قبل از آغاز هر سطحی از ارتباط از معاشقه تا نزدیکی لازم و شایسته است زوجین در شرایط روحی و روانی مناسبی قرار داشته باشند عواملی نظیر استرس ، اضطراب ، خستگی خواب آلودگی ، بی حوصلگی ، سر و صدای پراکنده محیط ، نور زیاد ، مشغله فکری و ذهنی ( عدم تمرکز ) میتواند در کیفیت و کمیت رابطه بین زوجها تاثیر گذار باشد لذا نسبت به محیا ساختن شرایط فوق قبل از ارتباط توصیه می شود .

۱ . سر: بیشتر مردها و زنها از نوازش سر و موهایشان بخصوص عبور انگشت از بین موها لذت میبرند همچنین بوسیله انگشتان دست به آرامی پیشانی و دو طرف سر را ماساژ دهید در هنگام انجام آن چشمان همسر شما باید بسته باشد این ماساژ علاوه بر حس آرامش میتواند جهت تسکین اعصاب و تحریک موثر باشد.

۲٫ لاله گوش: بوسیدن، زبان زدن لاله گوش برای مردان همچون زن لذت بخش است مشروط بر آنکه نظافت قبل از رابطه رعایت شده باشد .

۳٫ لبها: فقط به بوسیدن لبها اکتفا نکنید، بلکه آنها را مکیده و بخورید! خیس کنین و اجازه بدین که گرمی لبتان توسط لبای همسرتان حس شود.

۴٫ گردن: ناحیه زیر فک تا پایین گردن را در دو طرف با دست نوازش دهید، و از لب و زبان خود برای بوسیدن و تحریک بوسیله زبان استفاده کنید.

۵٫ پشت: شانه پشت و کمر او را ماساژ دهید.

۶٫ سینه ها: حرکت آرام دست ولمس سینه و همچنین نوازش پهلو ها و پشت کمر با انگشتان دست میتواند در تحریک همسر شما موثر باشد.

۷٫ اندام جنسی: هر زمان که تصمیم به دخول داشتید میتوانید قبل از آن نسبت به تحریک اندام جنسی همسرتان اقدام کنید به عبارتی آخرین مرحله معاشقه این عمل میباشد در صورتی که خیلی از زوجین هستند که بر عکس جهت تحریک همسر خود از همان ابتدا سراغ لمس و تحریک اندام جنسی همسر خود میروند.

بطور کلی به دنبال آغاز و پایان سریع نباشید ، توجه به سایر نقاط بدن همسرتان میتواند در لذت و تحریک بیشتر تاثیر بسزایی داشته باشد همانطور که در احادیث و روایات به این نوع رفتارها توصیه شده است.

در انتها یاداوری این نکته که تامین نیاز جنسی همسر لطف به او نیست بلکه وظیفه ایست متقابل برای زوجین باید قابل اهمیت باشد

http://otagh-khab.ir/pic/BANNER/vip-web.jpg

شریک زندگی چه رابطه جنسی را دوست دارد

http://otagh-khab.ir/wp-content/uploads/01106.gif

کیفیت روابط جنسی زوجین فقط به درون تخت خواب و اتفاقات آن محدود نمی شود برای داشتن یک زندگی جنسی سالم و لذت بخش در طولانی مدت انجام برخی فعالیتها و نشان دادن برخی رفتار تاثیر بسزایی در کیفیت روابط جنسی زوجین دارد که چند مورد آنرا با هم مطالعه می نماییم.
اگر ازدواج نموده اید و قول داده اید که در سختی ها و خوشی ها در نداری ها و دارایی ها کنار هم می مانید و بر سر یک بالش پیر می شوید اما سختی های دیگر قبل از ازدواج احتمالا بشما گوشزد نشده است، حس بی تفاوتی نسبت به یکدیگر، ایجاد رابطه دوستانه بجای ادامه رابطه عاشقانه، وسوسه ها و یاداوری آزادی های زندگی مجردی و غیره . اما همچنان که تب و تاب ماه عسل از بین می رود و زندگی با چالشهایش فراروی شما قرار می گیرد فرصتی بشما می دهد تا با استفاده از زمان رابطه ای مستحکم و عمیق با زوج خود برقرار نمایید. خوشبختانه بخش بزرگی از امکان موفقیت زندگی مشترک در دستان شماست با کمی هوش و مدیریت میتوانید زندگی سعادتمندانه خوبی را برای خود و خانواده تان فراهم آورید. موارد ذیل از جمله مواردی ایست که با اجرای آن میتواند کمک بزرگی به سعادت شما نماید.

قرارهای هفتگی با هم بگذارید

مانند روزهای نامزدی سعی نمایید حداقل هفته ای یکبار قراری را برای شام در بیرون با هم بگذارید منتظر او برای پیشنهاد نماینید موقعی که سر کار است با رد و بدل کردن چند اس ام اس نمانند روزهای نامزدی قرار شامی با هم بگذارید. سینما، تئاتر، کنسرت موسیقی یا قدم زدن در پارک هر کاری که شما را بعنوان یک زوج خوشحال می نمود نیز میتواند امتحان گردد. انجام کارهایی که باعث شادی شما می گردد باعث ترشح دوپامین در مغز میشود. دوپامین ماده ایست که باعث ایجاد حس شادی در شما می گردد.

جوکهای شخصیتان را یادآوری نمایید

هر زوجی دارای لحظاتی است که بسیار شخصی است و بقول معروف در رخت خواب می ماند، مانند نامگذاری نقاط مختلف بدن یکدیگر و حوادث خنده آوری که با هم تجربه نموده اید. این لحظات را به هم یاد آوری نمایید تا انرژی مثبتی که برای هم بوجود آورده اید سکوی ایجاد خاطرات و حوادث هیجان انگیز جدید باشد.

این سوال را هر روز بپرسید

روزت چطور بود عزیزم؟ سوال تکراری و معمولی بنظر می رسد اما اگر بعد از مدتی به هر دلیلی از پرسیدنش دست بردارید باعث ایجاد حس بی تفاوتی و بی انگیزگی در شما پیش شریکتان خواهد شد. وقتی هر سخنی از وقایع روز سر شام یا بعد از آن در هنگام تماشای تلویزیون مطرح گردد باعث ایجاد حس خوب و سبکبالی نزد زوجین خواهد شد. برای شروع حتی می توانید از روزی که گذرانده اید برای زوج خود تعریف نمایید و سپس از او بپرسید روزش را چگونه گذرانده است؟

با یک دعوا و مرفعه فکر نکنید دیگر همه چیز تمام شده است

اگر این اواخر زیاد روی اعصاب یکدیگر بوده اید و چند دعوا و مرافعه حسابی با همدیگر داشته اید نگران از هم پاشیده شدن ارکان خانواده تان نباشید و سریعا بدنبال بهترین مشاوران ازدواج نگردیداین دعواها و مرافعه ها خود نشانه خوبی از نوع پیوند عمیق بین شما ها دارد و در کل برای سلامت روانی زوجین نشانه خوبی هم بشمار می رود. از نشانه های خوب مرافعه ها میتواند به راحت بودن در بیان احساسات و نظرات اشاره نمود متخصصان بر این باورند که روابطی که بسیار خوب و سالم پیش می رود میتواند بسیار آتشین نیز باشد. البته اگر هنگام مرافعه سر یکدیگر داد و فریاد می نمایید و اسم اشخاص دیگری را بهم یادآوری می نمایید آنموقع است که باید نگران وضعیتتان باشید.

تحقیق بروی ۱۵۴ زوج که بیش از ۱۴ سال سابقه زندگی مشترک داشتند نشان می دهد استفاده از کلمات جمع هنگام بحث و جدل، کلماتی مانند ما، مال ما، زندگی ما میتواند حاوی پیام مثبتی ورای لحن نامناسب گفتارش باشد تا استفاده از کلمات مفردی چون من مال من یا زندگی من…

بنابراین حتی هنگام دعوا و جر وبحث نیز استفاده از کلمات مناسب و گفتار سازنده میتواند بسیار مفیدتر از شخصی نگری باشد.

با شریک خود ورزش نمایید

کار بدنی با شریک فقط رابطه جنسی نیست، ورزش با شریک زندگی می تواند زدن دو گنجشک با یک سنگ باشد. هم باعث میشود فرم بدنتان بهتر شود و هم باعث میشود زندگی جنسی شما متحول شود. ۸۴% زوجهایی که با هم ورزش می کنند بسیار جدیتر و طولانیتر اینکار را ادامه دهند.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که زنان از زندگی جنسی خود احساس رضایت بیشتری می کنند هنگامی که فعالیت بدنی بیشتری داشته باشند. احساس رضایت از بدن هنگامی که در زن بالا رود باعث ایجاد رضایت بیشتر از زندگی جنسی میشود.

موفقیتهای هر چند کوچک هم را جشن بگیرید

آیا از موفقیتهای کوچک و بزرگ کاری و تفریحی شریکتان خوشحال میشوید از ارتقای شغلی یا حتی از زدن گل در مسابقه فوتبال داخل سالن که هر هفته با دوستانش انجام می دهد؟ بهتر است عکس العمل شما نسبت به این پیروزی مثبت باشد: عزیزم مزد زحماتتو داری می گیری جواب بهتری است تا آیا مطمئنی از پسش بر می آی؟

http://otagh-khab.ir/pic/BANNER/vip-web.jpg

رابطه جنسی بدون مقاربت یا غیردخولی

http://otagh-khab.ir/wp-content/uploads/01105.gif

ارتباط بین زن و مرد وجوه مختلفی دارد که یکی ازآنها نزدیکی و رابطه جنسی و اگر چه این وحه همه این ارتباط را شامل نمی شود (آن گونه که خیلی ها فکر می کنند و زن و یا مرد را فقط با نگاه جنسی میبینند ) اما نقش خیلی عمده ای هم دارد بقول سعدی : زن که از پیش مرد بدون رضا برخیزد بس فتنه و جنگ کزان سرا برخیزد; البته سخن او را تکمیل می کنیم و میگویم : زن و مرد که از کنار هم بدون رضایت برخیزند باعث جنگ و جدال می شود….

http://otagh-khab.ir/pic/BANNER/vip-web.jpg

رابطه جنسی با زن چاق

http://otagh-khab.ir/wp-content/uploads/01102.gif

در زنان اوج لذت جنسی با انقباض ماهیچه های عضلانی مهبلی صورت می گیرد که ناشی از فشار و جریان خون در این ماهیچه ها است. طبیعی است که در زنان چاق مشکلات مربوط به فشارخون باعث عدم تجربه کامل اوج لذت جنسی می شود.

زنانی که از چاقی رنج می برند، دارای تصویر بدنی ضعیفی از خودشان هستند و خود را برای همسرشان جذاب نمی دانند و بنابراین تمایل دارند که به هر دلیلی (حتی افسردگی) کمتر به فعالیت جنسی بپردازند. بی میلی جنسی و عدم تجربه کامل اوج لذت جنسی شایع ترین مشکل بین زنان چاق است. به دلیل اهمیت زیادی که زنان به بدن خود می دهند، چاقی عمدتا باعث کاهش برانگیختگی در آنها می شود

درمان مشکلات جنسی زنان چاق

مدیریت سلامت جنسی در افراد چاق، تصویر بدنی ای است که آنها از خود دارند. فرد باید بدن خود را به این شکل بپذیرد و در این مورد احساس خجالت نکند. باید یاد بگیرد که از داشتن رفتارهای پرخوری خود احساس شرم نداشته باشد و یاد بگیرد که چطور خود را دوست داشته باشد تا به این وسیله بتواند در جریان درمان برای خودی که دوستش دارد، تلاش کند. استفاده از رویکردهای رفتاری شناختی می تواند به تغییر و جایگزینی الگوها و عادات نامناسب تغذیه ای و رفتاری کمک کرده و به این ترتیب فرد عزت نفس و پذیرش خود را افزایش داده و بر بخشی از مشکلات جنسی خود غلبه کند.

http://otagh-khab.ir/pic/BANNER/vip-web.jpg

خوشبختی زوجین در زندگی زناشویی

http://otagh-khab.ir/wp-content/uploads/01099.gif

مشاور امور خانواده با بیان اینکه راه خوشبخت زیستن را نمی شناسیم، گفت: بالابردن توقعات و تلاش برای رسیدن به زیاده خواهی ها مانعی برای خوشبختی زوحین و رسیدن به آرامش است.

طیبه شریفی در نشست تربیتی ویژه خانواده جهادگران که به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان برگزار شد، با بیان اینکه متاسفانه در زندگی های امروزی همه چیز جز عشق و مودت وجود دارد، عدم آگاهی از مسیر درست را علت اصلی رسیدن زندگی به این سمت و سو عنوان کرد.

وی با بیان اینکه رسیدن به آرامش از اهداف زندگی مشترک است، شناخت از خود و خواسته هایی که از زندگی داریم را شرط نخست تحقق این هدف دانست.

این مدرس دانشگاه بهزیستی، سالم بودن و آرامش داشتن را فراتر از بیمار نبودن دانست و گفت: برقراری روابط صمیمی در مرحله اول با همسر لازمه رسیدن به آرامش است که اگر محقق نشود به بهتر زیستنی که باید، نمی رسند.

شناخت طرف مقابل از شروط رسیدن به آرامش در زندگی مشترک

شریفی با بیان اینکه شناخت طرف مقابل دومین شرط رسیدن به آرامش در زندگی مشترک است، تصریح کرد: هیچ گاه فردی به آنچه ایده آل اوست دست نخواهد یافت همان گونه که خود نیز ایده آل طرف مقابل نیست، برهمین اساس اگر فردی در ازدواج به ۵۰ درصد خواسته های خود دست یافت جزو خوشبخت ها محسوب می شود و دیگر مسائل نیز باید با گذشت رفع شوند.

عضو شورای شهر شهرکرد بر لزوم توجه به گفت وگو در یک فضای آرام برای حل مشکلات طرفین تاکید کرد و افزود: گفت وگوی به دور از دغدغه به شناخت بهتر از طرف مقابل و در نتیجه رفع مشکلات خانوادگی کمک موثری می کند.

وی با اشاره به اینکه انسان ها از یک نوع، اما با ماهیت وجودی، ویژگی های شخصیتی و وظایف و کارکردهای متفاوت خلق شده اند، تصریح کرد: زندگی بدون در نظر گرفتن تفاوت های فردی با مشکلاتی مواجه خواهد شد. بر همین اساس می طلبد در زندگی مشترک تفاوت های فیزیولوژی و روانشناختی زن و مرد با دقت مورد توجه قرار گیرد.

این مشاور امور خانواده به تشریح ویژگی های شخصیتی بانوان پرداخت و خاطرنشان کرد: بانوان نسبت به مردان نیازعاطفی بیشتری دارند و دوست دارند همواره در محور توجه قرار گیرند، اما متاسفانه مردان به دلیل کلی نگر بودن از این توجهات غافل هستند که معمولا از سوی بانوان بی ملاحظگی تلقی می شود.

طفره رفتن مرد و گزافه گویی زن به اختلافات دامن می زند

وی تفره رفتن مرد برای شنیدن و گزافه گویی زن در بیان مشکلات را از مهم ترین مسائلی که به اختلاف زن و مرد دامن می زند دانست و گفت: مردان با توجه به ویژگی هایی که دارند تحمل شنیدن صحبت بیش از ۲۰ دقیقه را ندارند که می طلبد بانوان با مختصر و شفاف گویی در راستای رفع مشکلات اقدام کنند.

شریفی خاطرنشان کرد: اگر به دنبال خوشبختی هستیم باید به خوشبختی همسر خود نیز اهمیت دهیم، چراکه اگر فقط به دنبال خواسته های خود باشیم به خوشبختی مورد نظر نیز نخواهیم رسید.

به گفته این مدرس دانشگاه، اگر زن و مرد به دنبال خوشبخت کردن یکدیگر نباشند سردی و فاصله گیری و در نتیجه افزایش آمار طلاق که امروزه شاهد آن هستیم رخ می دهد.

شریفی با طرح این سوال که چگونه با همسر خود روابط خوب برقرار کنیم؟ دقت در گفتمان را راهکار اصلی برقراری روابط مطلوب عنوان و تصریح کرد: سعی در روشن بودن پیام و درست فهماندن آن به طرف مقابل از رموز موفقیت در برقراری روابط مطلوب است.

مختصر و شفاف گویی در گفتار رعایت شود

وی بر لزوم رعایت مختصر و شفاف گویی و پرهیز از کلی گویی و کنایه زدن در گفتار تاکید کرد و افزود: صحبت کردن یک ویژگی زنانه است که اگر بهایی به صحبت کردن او داده نشود و یا به اندازه ای باشد که مرد فرصتی برای بیان نظرات خود نداشته باشد هر دو منجر به گوشه گیری، کم شدن علاقه و در نتیجه طلاق عاطفی می شود.

این مشاور امور خانواده با اشاره به اهمیت گذشت در زندگی زناشویی، عدم گذشت را از بزرگترین مسائل زندگی مشترک دانست و گفت: زن و شوهر باید قدرت گذشت سریع از خطای یکدیگر را داشته باشند، چرا که درغیر این صورت به اختلافات دامن زده می شود.

راز دار نبودن، از آفت های بزرگ زندگی زناشویی

شریفی همچنین راز دار نبودن را از آفت های بزرگ زندگی برشمرد و گفت: همانطور که خداوند زن و مرد را لباس یکدیگر و شریک در ریزترین مسائل قرار داده است، باید آنان نیز با صعه صدر راز دار و عیب پوش همدیگر باشند.

وی قطع ارتباط با خانواده همسر در برخی از ازدواج ها را یادآور شد و افزود: متاسفانه برخی از افراد بعد از ازدواج تلاش در قطع ارتباط همسر با خانواده خود را دارند. این در حالی است که هرگز نباید به خود چنین اجازه ای بدهند و روابط خویشاوندی همسر خود را قطع کنند.

شریفی همچنین بر لزوم توجه زوجین به پس خوراند( یادآوری کردن نکات مثبت طرف مقابل) تاکید و خاطرنشان کرد: چنانچه از طرف مقابل در برابر کار خوشایندی که انجام داده است تشکر شود و اشکالات بدون سرزنش و غیر مستقیم به وی انتقال داده شود، در گرم شدن روابط خانوادگی نقش موثری دارد.

وی به آمارنگران کننده طلاق در استان سنتی چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و گفت: والدین ما با وجود کمترین امکانات زندگی آرام و سرشار از خوشبختی را تجربه کردند. این در حالی است که نسل امروز جامعه با وجود برخورداری از امکانات مطلوب در همه زمینه ها، آنگونه که باید احساس خوشبختی ندارند.

توقعات بالا؛ عامل اصلی عدم احساس خوشبختی زوجین

این مشاور خانواده توقعات بالا و قانع نبودن به داشته ها را عامل اصلی عدم احساس خوشبختی زوجین امروزی عنوان و اظهارکرد: چشم و هم چشمی و زیاده خواهی بزرگترین مشکل قرن حاضر است، به طوری که به جای قرار گرفتن ابزار در خدمت سلامت، سلامت افراد در خدمت ابزار قرار گرفته و به عنوان یک چالش جدی نمود یافته است.

شریفی با بیان اینکه سلامت روان متاهل ها به شدت مورد تهدید قرار گرفته است، افزود: در گذشته افراد با توجه به نقش ها و با کمترین توقع در چارچوب وظایف خود عمل می کردند؛ اما اکنون به دلیل وجود فاصله زیاد تا توقعات، گامی که برای رسیدن به آن برداشته می شود خود موجب تهدید سلامت، تنش و اختلاف می شود.

به گفته وی، در دین اسلام صله ارحام بسیار سفارش شده است؛ چراکه برقراری ارتباط با دیگران در سبک بالی افراد تاثیر دارد؛ اما متاسفانه چشم و هم چشمی های امروز شیرینی برقراری ارتباط با خویشاوندان را نیز گرفته است.

دور ریختن پسماندهای ذهن لازمه رسیدن به آرامش

وی با بیان اینکه ما هنوز چگونگی لذت بردن از زندگی را نمی دانیم، اظهارکرد: همانطور که پسماندها را از زندگی خارج می کنیم، دور ریختن پسماندهای ذهن نیز لازم است، اما برخی از افراد بویژه بانوان موارد ناراحت کننده را در ذهن خود نگه می دارند و امروز خود را با خاطرات تلخ دیروز طی می کنند؛ اما باید برای رسیدن به خوشبختی و آرامش خوشی ها را مد نظر قرار داد و خاطرات ناخوشایند گذشته را فراموش کرد.

شریفی همچنین تداخل نقش های بانوان را یادآور شد و گفت: بانوان در گذشته نقش فرزندآوری و رسیدگی به امور منزل را برعهده داشتند، در حالی که امروز او نیز در تامین معیشت خانواده نقش دارد که بر همین اساس انتظار همراهی از همسر خود در رسیدگی به امور منزل را دارند؛ اما عدم همراهی مردان چالش هایی را به وجود می آورد.

این مشاور امور خانواده افزود: همانگونه که مرد همسر خود را با شغل بیرون از منزل پذیرفته است، باید همراهی با همسر خود برای آسیب وارد نشدن به کانون خانواده را نیز بپذیرد.

وی ضمن تشریح عوامل موثر در ایجاد صمیمیت در خانواده، درد و دل کردن یا خود فاش سازی را از مهم ترین عوامل در ایجاد صمیمیت و علاقه بین زوجین برشمرد.

شریفی فراهم کردن فضای فرح بخش در منزل را از دیگر عوامل موثر در ایجاد جاذبه بین فردی دانست و تصریح کرد: ایجاد فضای پرشور و نشاط و پاداش دادن در برابر اعمال مثبت، زمینه ساز جذب و برقراری روابط صمیمانه می شود، این در حالی است که گریزان بودن زن و مرد از یکدیگر نشان از تجربه نکردن روابط صمیمانه و فضای بانشاط است.

به گفته وی، چنانچه هر زن و مردی سعی در سنگ تمام گذاشتن برای یکدیگر و خوشبخت کردن همسر خود داشته باشند و از هر عامل دغدغه آفرین چشم پوشی کرده و گذشت را همواره مد نظر داشته باشند به طور قطع خوشبخت خواهند شد.

http://otagh-khab.ir/pic/BANNER/vip-web.jpg